Mαθητικό Προσυνέδριο Πληροφορικής

Ξεκίνησαν σήμερα Τετάρτη 28 Μαρτίου οι εργασίες του  Προσυνέδριου Πληροφορικής Δυτικής Θεσσαλονίκης στα πλαίσια του 4ου Μαθητικού Συνέδριου Πληροφορικής που διοργανώνει η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας. Αύριο Πέμπτη 29 Μαρτίου θα ολοκληρωθούν οι εργασίες του Προσυνεδρίου στο οποίο συμμετέχουν μαθητές Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης απο τη Δυτική Θεσσαλονίκη.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο Προσυνέδριο με τη Στ΄1 τάξη που παρουσίασε την εργασία της «Ενέργεια…. Προσέχω για να έχω». Οι μαθητές μας παρουσίασαν τις πρωτοβουλίες και δράσεις που ανέλαβαν, στα πλαίσια του προγράμματος U4energy στο οποίο συμμετέχουν και έκλεισαν την εισήγησή τους με ένα τραγούδι που έγραψαν οι ίδιοι σχετικά με την ενέργεια. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της Στ1 τάξης!

Για να διαβάσετε την εισήγηση κάντε κλικ εδώ

Πρόγραμμα Προσυνεδρίου