Η τσάντα στο σχολείο

Ιαν 201817

Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας, με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων συμμετέχει στο πρόγραμμα «Η τσάντα στο σχολείο», σύμφωνα με το οποίο, η τσάντα θα παραμένει στο σχολείο ένα Σαββατοκύριακο του μήνα. Σκοπός του εγχειρήματος είναι να αξιοποιηθεί ο ελεύθερος οικογενειακός χρόνος προς όφελος των παιδιών.

Ευκαιρία για σας, να σχεδιάσετε βόλτες, κουβέντα, περιπάτους στη φύση, ενασχόληση με αντικείμενα που φέρνουν ηρεμία και χαμόγελα.

Στόχος για μας, να δώσουμε εξωτερικά κίνητρα στους μαθητές και στις μαθήτριές μας για μεγαλύτερη  δική τους όρεξη και συμμετοχή στην καθημερινότητα της σχολικής μελέτης.

Ξεκινάμε από την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου. Αφήνουμε την τσάντα στο σχολείο!

H τσάντα των μαθητών/τριών θα παραμένει στο σχολείο στις:

• 26/1/2018
  • 23/2/2018
  • 16/3/2018
  • 27/4/2018
  • 25/5/2018
  • 1/6/2018
από κάτω από: 1o Δημοτικό Σχολείο| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η τσάντα στο σχολείο

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Πρόγραμμα Erasmus+

Global Citizenship steps in Europe

Πρόγραμμα Comenius