Πάμε να γραφτούμε στην πρώτη;

Μαΐ 201711

«Εγγραφές μαθητών στα δημοτικά σχολεία για το σχ.έτος 2017-18  »

Οι εγγραφές  των μαθητών ορίστηκαν για την περίοδο από 2- 19 ΜαΪου 2017.

Απαραίτητα συνοδευτικά :

Α) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Β) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ

(υπάρχουν κενά έντυπα στο σχολείο)

Γ)Επίδειξη αποδεικτικού στοιχείου από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή {Άρθρο 1, ΠΔ 201/1998 (ΦΕΚ 161/1998)}.

Δ)Βεβαίωση φοίτησης σε νηπιαγωγείο.

Οι ενδιαφερόμενοι κατά τη διαδικασία της εγγραφής συμπληρώνουν:

Α)Αίτηση εγγραφής

Β)Υπεύθυνη δήλωση με: 1.Επώνυμο-Όνομα μαθητή  2.Πατρώνυμο  3.Όνομα-Επίθετο μητέρας  4.Ημερ/νία  Γέννησης μαθητή

Γ)Αίτηση για το ολοήμερο(εφόσον το επιθυμούν) με συνοδευτικά εργασίας ή μη.

(τα έντυπα υπάρχουν στο σχολείο).

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πάμε να γραφτούμε στην πρώτη;

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Πρόγραμμα Erasmus+

Global Citizenship steps in Europe

Πρόγραμμα Comenius

Landmarks and Monuments 2012-14

Ιστοσελίδα

Σκακιστική άσκηση

1. 21/02/: Παγκόσμια Ημέρα Μητρικής Γλώσσας
    Η Παγκόσμια Ημέρα Μητρικής Γλώσσας καθιερώθηκε με πρωτοβουλία της UNESCO, για την προώθηση της γλωσσικής πολυμορφίας και τη διάσωση των ολιγότερο ομιλουμένων γλωσσών. Αφορμή για την υιοθέτησή της το 1999 από τη Γενική Συνέλευση της UNESCO στάθηκε η Σφαγή της Ντάκα στις 12 Φεβρουαρίου του 1952, όταν φοιτητές του Ανατολικού Πακιστάν (σημερινού Μπανγκλαντές) ξεσηκώθηκαν για να εμποδίσουν την κατάργηση της γλώσσας τους «Μπενγκάλι» και την υιοθέτηση της επίσημης πακιστανικής «Ουρντού». Η Αστυνομία έπνιξε τη διαμαρτυρία τους στο αίμα.

...