21η Χορωδιακή Συνάντηση

Η 21η ΧΟΡΩΔΙΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ διοργανώνεται από το Δημοτικό Σχολείο Ασβεστοχωρίου τη Τρίτη 19 και την Τετάρτη 20 Απριλίου στις 8 το βράδυ, στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου του Ασβεστοχωρίου.

Η Συνάντηση, αφορά παιδικές χορωδίες των δημόσιων Δημοτικών Σχολείων και δεν έχει διαγωνιστικό χαρακτήρα. Πρόκειται για μια Συνάντηση στην οποία δίνεται η ευκαιρία στους μαθητές των Δημοτικών Σχολείων να παρουσιάσουν τη χορωδιακή τους. Περίπου 250 μικροί καλλιτέχνες – χορωδοί θα παρουσιάσουν προγράμματα που αποτελούνται κυρίως από ελληνικά έντεχνα και παραδοσιακά χορωδιακά τραγούδια.

Στο τέλος της κάθε βραδιάς όλες οι Χορωδίες της ημέρας θα τραγουδήσουν ένα ομαδικό κομμάτι, μια που αυτή είναι η χαρά της Συνάντησης.

Αφίσα 21ης Χορωδιακής Συνάντησης