Ειδικός έπαινος στο blog του Σχολείου

image001Ειδικό έπαινο στα πλαίσια του 7ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικων ιστοτόπων έλαβε το Blog του σχολείου μας στην κατηγορία Νηπιαγωγεία/Δημοτικά.

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την «Ελληνική Ένωση για την Αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» (e-Δίκτυο-ΤΠΕ-Ε) και την Πανελλήνια Ένωση εκπαιδευτικών για τις Φυσικές Επιστήμες «Μιχάλης Δερτούζος», σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) με στόχο την ανάδειξη όλων των ποιοτικών διαδικτυακών ιστότοπων που παρέχουν εκπαιδευτικές – παιδαγωγικές υπηρεσίες. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 501 ιστότοποι που διαγωνίζονταν σε 5 κατηγορίες (Νηπιαγωγείο-Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, Υποστηρικτές δομές εκπαίδευσης, Προσωπικοί ιστότοποι εκπαιδευτικών).

Στην κατηγορία Νηπιαγωγεία/Δημοτικά Σχολεία συμμετείχαν 180 ιστότοποι (35,93%). Δείτε τα αποτελέσματα εδώ