Απονομή ετικέτας ποιότητας

logo 1Eτικέτα ποιότητας απονεμήθηκε στο eTwinning έργο του 1ου Δημοτικού Σχολείου με τίτλο «Landmarks and Monuments».

Το έργο, που υλοποιήθηκε σε συνεργασία με τις χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Comenius, στόχευε να φέρει τους μαθητές σε επαφή με τα μνημεία και τον ευρωπαϊκό πολιτισμό.

Να επισημάνουμε  ότι η  Εθνική Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται από την Εθνική Υπηρεσία Στήριξης σε εκείνα τα σχολεία των οποίων η εργασία, στο πλαίσιο μίας eTwinning συνεργασίας, θεωρείται άριστη και πληρούν μια σειρά από κριτήρια που έχουν τεθεί από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης της δράσης. Το επόμενο βήμα είναι να απονεμηθεί η ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας  απο την Κεντρική Υπηρεσία στις Βρυξέλες.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες και στους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στο έργο.

Μπορείτε να δείτε τις εργασίες που ανεβάσαμε στο twinspace του έργο εδώ

etw_qualitylabel_65132_en etw_qualitylabel_65132_en-1