6η Συνάντηση Comenius

logo 1Κάθε επιτυχία στην 6η Σύναντηση Comenius που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη Bielefeld της Γερμανίας από τις 7 έως τις 11 Μαϊου, εύχεται ο Δήμαρχος Πυλαίας-Χορτιάτης κος Ιγνάτιος Καϊτεζίδης σε επιστολή του προς το Δήμαρχο της πόλης. Την επιστολή θα παραδώσει η ελληνική αποστολή την Πέμπτη 8 Μαϊου, όταν οι εκπαιδευτικοί συνατηθούν με το Δήμαρχο του Bielefeld.

Ο Δήμαρχος στην επιστολή του αναφέρει ότι οι δύο Δήμοι έχουν ένα κοινό στοιχείο, τους ξένους πολίτες που ζουν, μεγαλώνουν και εργάζονται μακριά από τις πατρίδες τους. Αυτή η συνύπαρξη τονίζει θα πρέπει να ενισχυθεί και τέτοιες συναντήσεις μεταξύ των Σχολείων της Ευρώπης είναι καλοδεχούμενες.

Από το 1ο Δημοτικό Σχολείο θα συμμετέχουν στη Συνάντηση ο Διευθυντής Ν. Βουδρισλής και οι εκπαιδευτικοί Α. Καραγκούνη και Π. Τερεζάκης.

Επιστολή Δήμαρχος_Gr