ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2024-2025

Αγιασμός σχολικού έτους 2023-2024

Αγαπητοί γονείς,

καλή σχολική χρονιά με υγεία.

Την Δευτέρα 11-9-2023, 09:00 θα γίνει ο αγιασμός του σχολείου. Την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα.

Οι μαθητές μετά το πέρας του αγιασμού θα παραλάβουν τα βιβλία, θα έχουν γνωριμία με τους/τις δασκάλους/λες, θα λάβουν οδηγίες και θα αποχωρήσουν. Από την Τρίτη 12-9-2023 θα ισχύει κανονικό πρόγραμμα.

Πρωινή Ζώνη – Πρωινό Πρόγραμμα – Ολοήμερο Πρόγραμμα. Οι μεταφορές θα γίνουν από την Δευτέρα κανονικά. Οι μαθητές του Ολοήμερου Προγράμματος θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό από το σπίτι μέχρι να ξεκινήσουν τα “Σχολικά Γεύματα”.

Επίσκεψη στο Δημοτικό από μαθητές και μαθήτριες του Νηπιαγωγείου

Ενημέρωση Γονέων-Κηδεμόνων με θέμα Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

INTERNETSAFETY

Στα πλαίσια της Δράσης του σχολείου μας «Ενημέρωση των γονέων/κηδεμόνων πάνω σε θέματα εκπαιδευτικού και κοινωνικού ενδιαφέροντος», πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 12 Μαΐου συνάντηση με γονείς και συζήτηση με θέμα : «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» .
Τη συζήτηση συντόνισε ο εκπαιδευτικός Πληροφορικής Πετρίδης Αντώνιος, ενώ εξήχθησαν πολύτιμα συμπεράσματα για τους κινδύνους που αντιμετωπίζουν τα παιδιά από τη χρήση του Διαδικτύου και τους τρόπους αντιμετώπισης αυτών, με τη συμβολή και βοήθεια γονέων και εκπαιδευτικών.
Παρακάτω μπορείτε να βρείτε και να κατεβάσετε το υλικό της παρουσίασης .

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

Αγιασμός σχολικού έτους 2022-2023

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός του Δημοτικού Σχολείου Ασσήρου για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/9/2022 στις 10:30.

Μηνιαία Σχολική Εφημερίδα «Ευ Αγωνίζεσθαι» Τεύχος 3-Ιούνιος 2022