Αρχεία για 14 Ιουνίου 2017

Αποφοίτηση – Γιορτή λήξης σχολικού έτους

Με τον πιο όμορφο και συγκινητικό τρόπο οι μαθητές της ΣΤ΄ αποχαιρέτησαν το αγαπημένο τους σχολείο, τους συμμαθητές και τους δασκάλους τους.

Οι  μαθητές της Ε΄& ΣΤ΄ με τις δασκάλες τους  ζωντάνεψαν ένα μεγάλο συμβολικό και πολιτικό πρόσωπο της παγκόσμιας κωμωδίας, τη «Λυσιστράτη».

IMG_3016  IMG_3023 IMG_3025

Την εξαιρετική θεατρική παράσταση, είχαν τη μοναδική ευκαιρία να παρακολουθήσουν μαθητές, εκπαιδευτικοί καθώς και πολλοί προσκεκλημένοι στο εκπληκτικής φυσικής ομορφιάς ’’Θέατρο Δάσους’’ του σχολείου μας.

Η σκηνοθεσία & σκηνογραφία της κ.Τσαταλτζιανού και της κ. Τζουβελέκη, η καταπληκτική ερμηνεία και απόδοση των χαρακτήρων από τους μαθητές,  η πρωτότυπη και πολύ όμορφη μουσική επένδυση, τα κοστούμια και βεβαίως το θεατρικό κείμενο μας ταξίδεψαν στο 400 π.Χ, παρασύροντάς μας πολλές φορές σε δυνατά γέλια.

Συγκινημένο και παράλληλα μαγεμένο το κοινό που ταυτίστηκε με τους ήρωες του έργου καταχειροκρότησε τους ηθοποιούς στο τέλος της παράστασης…

Όλα ήταν υπέροχα & θα μείνουν αξέχαστα, κυρίως στα παιδιά της ΣΤ΄

Η γιορτή έκλεισε με την απονομή αναμνηστικών από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Διερμηνεύοντας τα αισθήματα όλων των μαθητών, των δασκάλων, των γονέων και των φίλων του σχολείου, έκλεισε μια δημιουργική και εποικοδομητική χρονιά γεμάτη επιτυχίες, εμπειρίες και προκοπή.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η ζωή των παιδιών δεν είναι μόνο διάβασμα και κόπος, είναι και χαρά, απόλαυση και παιχνίδι.

Σήμερα ανοίγεται ολόφωτος ο δρόμος των διακοπών, χαρείτε με την ψυχή σας τις ομορφιές της ωραίας εποχής.

Παίξτε, γελάστε & απολαύστε το καλοκαίρι και τις διακοπές σας

«Απόφοιτοι του 2016 – 2017 μην σταματάτε να ονειρεύεστε και το όνειρο να κάνετε στόχο, τον στόχο επιτυχία και κάθε μέρα να γίνεστε καλύτεροι!»

Ευχόμαστε σε όλους … Καλό Καλοκαίρι !