Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του Δημοτικού Σχολείου Αράχωβας!

Εδώ μπορείτε  να διαβάσετε πληροφορίες για το σχολείο μας  και τις δραστηριότητές του,  να παίξετε εκπαιδευτικά παιχνίδια  και να βρείτε χρήσιμους συνδέσμους με άλλες ιστοσελίδες. Καλή περιήγηση!

ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Η δομή «ΓΕΦΥΡΑ» της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας υλοποιεί για άλλη μια σχολική χρονιά τη δράση «αρχή…ΖΩ!» που αφορά την έκτακτη οικονομική ενίσχυση αξίας 100 € εφάπαξ σε κάθε μαθητή – μέλος οικογένειας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από τα όρια της φτώχειας, που έχει εγγραφεί στην Α’ τάξη των Δημοτικών Σχολείων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας κατά το σχολικό έτος 2021-2022.
Η δράση στοχεύει στην κάλυψη οικονομικών αναγκών και την κατανομή πόρων ανακούφισης σε γονείς/κηδεμόνες, οι οποίοι δεν δύνανται να ανταπεξέλθουν οικονομικά στην αγορά σχολικών ειδών που απαιτούνται για την εκπαίδευση των μαθητών (τετράδια, γραφική ύλη, σχολική τσάντα, κλπ.)

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΕΞΕ – 46287 – 2021 – Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2021_2022 (1)Συνημμένα_46287_ΜΟΥΣΙΚΑ_ΣΧ _2021 (1)