Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Ευχαριστούμε τα παιδιά του σχολείου μας για την υπέροχη γιορτή που μας παρουσίασαν καθώς και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου οι οποίοι αφιέρωσαν το χρόνο τους στο στήσιμο και προετοιμασία της παράστασης.

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Τα παιδιά, ο διευθυντής και το διδακτικό προσωπικό του Δημοτικού Σχολείου Αποστόλων σας προσκαλούν στη χριστουγεννιάτικη τους γιορτή που θα γίνει την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2010 και ώρα 6:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Η Γένεση του Θεανθρώπου

Έλεγχος Προόδου Μαθητών

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010 θα δοθούν οι βαθμοί των μαθητών του σχολείου μας και θα ενημερωθείτε για την πρόοδο των μαθητών.  Μετά την ενημέρωση, το Ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Ο διευθυντής του Σχολείου

Χαιρετισμός από τον Διευθυντή του Σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς, Αγαπητοί μαθητές,

Νιώθω μεγάλη χαρά και ικανοποίηση που μου δίνεται ακόμα μια ευκαιρία να επικοινωνούμε και μέσα από ένα σύγχρονο μέσο επικοινωνίας, την ιστοσελίδα του Σχολείου μας.

Μέσα από το δικό σας βήμα, την ιστοσελίδα του Σχολείου μας, έχετε την ευκαιρία να παρουσιάσετε τις εργασίες σας, που είναι αποτέλεσμα των ευδόκιμων προσπαθειών τόσο εσάς όσο και των δασκάλων σας…

Οι δάσκαλοι σας κι εγώ χαιρόμαστε να βλέπουμε την ποικιλία των δημιουργικών εργασιών που στολίζουν το περιεχόμενο της ιστοσελίδας μας και που μαρτυρούν τις απεριόριστες δυνατότητες σας για δημιουργία.

Οι εργασίες σας μαρτυρούν ότι έχετε μάθει να μελετάτε, να εργάζεστε δημιουργικά στις ομάδες σας, να προσεγγίζετε από διαφορετικές συνιστώσες διάφορα θέματα, να χειρίζεστε επιδέξια την τεχνολογία. Δεξιότητες που θα σας δώσουν την ικανότητα να αποκτήσετε τα εφόδια για να ανταποκριθείτε στις σημερινές ανάγκες της καθημερινότητας.

Πρέπει να ξέρετε, αγαπητά μου παιδιά, ότι με τις προσπάθειες σας μας κάνετε περήφανους και αισιόδοξους για το μέλλον. Σας αξίζουν θερμά συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια αξίζουν και στους δασκάλους σας, που πάντα είναι δίπλα σας, αρωγοί σε ό,τι χρειαστείτε.

Τελειώνοντας θα ήθελα να σας ευχηθώ υγεία, χαρά και καλή πρόοδο και επιτυχία στη ζωή σας.

Με πολλή αγάπη και αμέριστη συμπαράσταση

π. Γεώργιος Κανναβάς, Διευθυντής Δημοτικού Σχολείου Αποστόλων