AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΗΝ  Α΄ ΤΑΞΗ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Το διάστημα από 6 Μαΐου έως 20 Μαΐου θα πραγματοποιούνται οι εγγραφές των μαθητών που θα φοιτήσουν τη σχολική χρονιά 2019-2020 στην Α΄ τάξη Δημοτικού (παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013).

Δικαιολογητικά για την εγγραφή

1. Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα / Κηδεμόνα με τα στοιχεία του μαθητή*
  2. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού(Β.Υ.Π) ή άλλο στοιχείο στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)*
  4. Αποδεικτικό στοιχείο για τη διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός ΔΕΚΟ ή μισθωτήριο οικίας)
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου
  6. Αίτηση-Δήλωση Γονέα / Κηδεμόνα για το Ολοήμερο (εάν επιθυμεί)*

Τα έντυπα με * θα δίνονται προς συμπλήρωση από το Σχολείο

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται από 6/5/2019 έως 20/5/2019 κάθε  Τρίτη, Τετάρτη 08.30-10:00 και κάθε Πέμπτη , Παρασκευή από τις 10:00 π.μ- 14:00.

Επισημαίνεται ότι στη σχολική περιφέρεια Ανθούσας ανήκουν οι μαθητές που κατοικούν στη περιοχή που ανήκει στα γεωγραφικά όρια της Ανθούσας και επιπρόσθετα οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που ορίζεται από την Μάνου Κατράκη-Αγίου Αθανασίου-Αγίας Ειρήνης-Ανθέων-Πέτρου Ηλία-Δ.Χατζή-Πεντέλης.

Παρακάτω είναι συνημμένα και τα απαραίτητα έγγραφα:

Υπεύθυνη Δήλωση

ΑΔΥΜ