5ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου!!

(Πατήστε πάνω στο link και θα σας βγάλει στη ψηφοφορία!! Ψηφίζουμε το 3ο τραγούδι ΄Ενας δράκος με γυαλιά ψάχνει καθαρά νερά!!!)

Αγαπητά παιδιά, αγαπητοί γονείς, αγαπητοί συνάδελφοι,

δύο σχολεία της περιοχής μας το 1ο Νηπιαγωγείο Μουρικίου & το 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου (Αναρράχη – Εμπόριο) σε συνεργασία με άλλα 27 σχολεία και πάνω από 400 μαθητές συμμετέχουν στο 5Ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου με το τραγούδι:

Ένας δράκος με γυαλιά ψάχνει καθαρά νερά…

Ο δράκος μας ξεκίνησε το μεγάλο του ταξίδι σε όλη την Ελλάδα και κάποια στιγμή αποφάσισε να κάνει μπάνιο σε μία λίμνη. Εκεί του έπεσε η τσάντα του και έχασε όλα του τα πράγματα του, άλλα και τα γυαλιά μυωπίας του. Δεν βλέπει και πολύ καλά και τον βοηθάμε συνεχώς. Τον ονομάσαμε ΚΑΡΔΕΝΙΟ, γιατί έχει μπει στις καρδιές μας!!! Θέλουμε το τραγούδι  μας να το ακουστεί σε όλη την Ελλάδα!!
Θα μας βοηθήσετε;;;;;;

Η θετική σας ψήφο είναι πολύτιμη !!! Για να ψηφίσετε ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

1. Πληκτρολογείτε στην Google 5ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου

2. Μπαίνετε στη σελίδα και πατάτε στο μενού στην επιλογή ΚΑΝ’ΤΟ Ν’ΑΚΟΥΣΤΕΙ

3. Ανοίγει από κάτω η επιλογή Συμμετοχές – Ψηφοφορία Ακροατών ESR  Πατάτε πάνω και ανοίγουν δύο κατηγορίες Τραγούδια και Ραδιοφωνικά Μηνύματα.

4. Επιλέγετε την κατηγορία Τραγούδια

5. Ανοίγει μία λίστα τραγουδιών. Πηγαίνετε στο τραγούδι νούμερο 3 – Ένας δράκος με γυαλιά ψάχνει καθαρά νερά. Ακούτε περίπου τα 2/3 του τραγουδιού για να σας εμφανιστεί από κάτω μια καρδούλα.

6. Η καρδούλα είναι λευκή και πρέπει να την πατήσετε να κοκκινίσει.

7. Πριν ολοκληρώσετε τη διαδικασία για να κοκκινίσει η καρδούλα μπορεί να σας κάνει κάποια ερώτηση – quiz

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ !!!!!!!!

Με εκτίμηση η νηπιαγωγός του 1ου Νηπιαγωγείου Μουρικίου
Κατσάλη Ευγενία .

ΥΓ: Αν θέλετε να παραβλέψετε τα παραπάνω βήματα και να πάτε κατευθείαν στο 4ο ΒΗΜΑ μπορείτε να πατήσετε κατευθείαν στο παρακάτω link