Δωρεά χρημάτων στην <<Κιβωτό του κόσμου>> από τις μαθήτριες και τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Αννας Ευβοίας

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Αννας αποφασίσαμε ως πράξη αγάπης για τους συνανθρώπους μας να προσφέρουμε και φέτος μία δωρεά χρημάτων σε Εθελοντικούς Μη Κερδοσκοπικούς Οργανισμούς.

Γύρω μας υπάρχουν άνθρωποι, οικογένειες, παιδιά που στερούνται πολλά αγαθά πρώτης ανάγκης. Επίσης καταλάβαμε ότι είναι άδικο να υπάρχουν παιδιά χωρίς φαγητό, ρούχα  και μάθηση. Γι’αυτό λοιπόν αποφασίσαμε να κάνουμε αυτή την δωρεά χρημάτων.

Μετά από σχετική «έρευνα», οι μαθητές, ιδιαίτερα  των μεγάλων τάξεων Ε’ και ΣΤ’, αποφασίσαμε ομόφωνα να κάνουμε αυτή τη δωρεά στην «Κιβωτό του Κόσμου», η οποία είναι μία οργάνωση που με την ανθρωπιά της και με την βοήθειά της έχει συγκινήσει πολύ κόσμο.

Αν και αυτό το ποσό που θα διαθέσουμε είναι μικρό σε σχέση με τις ανάγκες αυτής της Οργάνωσης, πιστεύουμε ότι οποιαδήποτε συνεισφορά βοηθάει σημαντικά ανθρώπους που πραγματικά έχουν ανάγκη.

Ευχόμαστε όλοι οι άνθρωποι να ευαισθητοποιηθούν σε αυτό το θέμα και να πράξουν όσο μπορεί ο καθένας με τον τρόπο του.

Καλές γιορτές σε όλους!!!!!

Υγεία και Ευτυχία!!!!!!