Πραγματοποιήθηκε χθες  Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016 με επιτυχία στο Γυμνάσιο Αγίας Άννας εκδήλωση – ομιλία, με θέμα:  «Διαχείριση συγκρούσεων και επίλυση προβλημάτων :   συνεργατικές λύσεις στο σχολείο και στο σπίτι.»

Ομιλήτρια ήταν η κ. Καραβόλτσου Α. Αθηνά, Εκπαιδευτικός Αγωγής Υγείας(Msc), Θεατρολόγος (Mst), Μαθηματικός

Η εκδήλωση  έγινε με συνεργασία των σχολείων Νηπιαγωγείο – Δημοτικό – Γυμνάσιο & Λυκειακές Τάξεις Αγίας Άννας και τους συλλόγους Γονέων & Κηδεμόνων.

Την εκδήλωση άνοιξε με ένα σύντομο χαιρετισμό ο κ. Παπασωτηρίου Νίκος, Διευθυντής του Δημοτικού σχολείου ο οποίος αναφέρθηκε στη σημαντικότητα της προαγωγής της Ψυχικής Υγείας των παιδιών και την αναγκαιότητα βελτίωσης της επικοινωνίας μας με αυτά αλλά και της ενίσχυσης της διαχείρισης των συναισθημάτων τους.
Στην εκδήλωση συμμετείχαν πολλοί γονείς και εκπαιδευτικοί.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε αυτό το σημείο στους διευθυντές των σχολείων της Αγίας Άννας , στο εκπαιδευτικό προσωπικό, στους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων , σε όλους όσους εργάστηκαν για να πραγματοποιηθεί αυτή η επιτυχής εκδήλωση  και φυσικά  στην υπέροχη ομιλήτρια.

DSC04781DSC04783DSC04786DSC04789