Πρόσκληση Ενημερωτικής Συνάντησης

Το 11ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων και ο Σύλλογος Γονέων σας καλούν στην ενημερωτική συνάντηση με την κ. Βίκυ Μπασογιάννη , ψυχολόγο στο κέντρο Πρόληψης “Σχεδία” με Θέμα: “Η ενεργητική ακρόαση στην καθημερινή μας επικοινωνία” (Στο σπίτι, στη δουλειά, στο σχολείο, στις διαπροσωπικές μας σχέσεις) που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/05/2024 και ώρα 6 μ.μ. στην αίθουσα τελετών του σχολείου μας.

11ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Ενημέρωση για Ολοήμερο τμήμα

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Στα πλαίσια του Προγραμματισμού για την λειτουργία του σχολείου την νέα σχολική χρονιά, σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας Ολοήμερου Τμήματος με Αναβαθμισμένο Πρόγραμμα μέχρι τις 17.30΄μ.μ εκτός του κλασικού Ολοήμερου που ήδη λειτουργεί. Για την δημιουργία του όμως, απαιτούνται τουλάχιστον δέκα (10) Αιτήσεις μαθητών/μαθητριών, που θα παρακολουθούν το συγκεκριμένο Πρόγραμμα. Όσοι/όσες μαθητές/μαθήτριες θα παρακολουθούν το Πρόγραμμα αυτό, Θα μπορούν να αποχωρούν από το σχολείο είτε στις 15.50΄μ.μ. είτε στο τέλος του προγράμματος δηλαδή στις 17.30΄μ.μ. Οι μαθητές/μαθήτριες που παρακολουθούν το κλασικό Ολοήμερο Τμήμα, που ήδη λειτουργεί, μπορούν να αποχωρούν είτε στις 15.00΄μ.μ είτε στις 16.00΄μ.μ. Όσοι/όσες ενδιαφέρεστε να υποβάλλετε Αίτηση είτε για το Κλασικό είτε για το Αναμορφωμένο Τμήμα του Ολοήμερου, μπορείτε να απευθύνεστε είτε στην διεύθυνση του σχολείου είτε στους εκπαιδευτικούς του Ολοήμερου. Οι Αιτήσεις υπάρχουν και στο site του σχολείου.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συνεργασία

Ο Διευθυντής του σχολείου

Σπύρος Δένδιας

ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΓΓΡΑΦΕΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ Α ́ ΤΑΞΗΣ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Εγγραφή μαθητών στην πρώτη τάξη

ORIA SXOLIKHS PERIF

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες
Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου και ώρα 08.15΄ π.μ. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έλθουν κανονικά στο σχολείο να παρακολουθήσουν την γιορτή και μετά την λήξη της (η διάρκεια της περίπου είναι μια ώρα), αφού πάρουν το σχολικό γεύμα, θα αποχωρήσουν.

Από την Διεύθυνση του Σχολείου