Φεβ 17 2017

Αιτήσεις μεταθέσεων 2016-17

• ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΔΕ 2016-2017 ΜΕ ΑΔΑ
  • Οι μεταθέσεις γίνονται μόνο ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερομένους στην ηλεκτρονική σελίδα https://teachers.minedu.gov.gr, γι’ αυτό πρέπει να έχει ο αιτών κωδικούς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Προσοχή: δεν πρόκειται για τους κωδικούς στο ΟΠΣΥΔ όπου γίνονται οι αιτήσεις απόσπασης). Οδηγίες για την απόκτηση ή επανάκτηση κωδικών υπάρχουν στη ίδια ιστοσελίδα.
  • Στην ίδια προθεσμία (μέχρι 28/02/2017) γίνονται και οι αιτήσεις όλων των κατηγοριών (Μουσικά, ΣΜΕΑΕ κλπ) καθώς και οι αιτήσεις βελτιώσεων-οριστικών τοποθετήσεων. Υποχρεωτικά θα υποβάλουν αίτηση όσοι βρίσκονται στη Διάθεση ΠΥΣΔΕ (χωρίς οργανική θέση).
  • Ιδιαίτερη προσοχή να δοθεί στα δικαιολογητικά που πρέπει να αποσταλούν στη ΔΔΕ ή στο ΥΠΠΕΘ (αναφέρονται επακριβώς στην εγκύκλιο)
  • Σε περίπτωση που τα στοιχεία φακέλου του εκπαιδευτικού δεν είναι επικαιροποιημένα, πρέπει να υποβληθεί αίτημα ηλεκτρονικά (μέσα από το φάκελο του εκπαιδευτικού στην ιστοσελίδα) ή με τηλεφωνική επικοινωνία (2661048877: Μπελέρχας-Αμοιρίδης)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αιτήσεις μεταθέσεων 2016-17