Φεβ 14 2017

Κατάταξη σε Βαθμούς μονίμων εκπαιδευτικών

• Η κατάταξη έγινε αναδρομικά από 01/01/2016, βάσει του συνόλου της υπηρεσίας – αναγνωρισμένης προϋπηρεσίας και της τυχόν κατοχής συναφούς μεταπτυχιακού ή διδακτορικού τίτλου στις 31/12/2015. Δεν προσμετράται για βαθμολογική κατάταξη η αναγνωρισμένη ως προϋπηρεσία φοίτηση στην ΑΣΕΤΕΜ-ΣΕΛΕΤΕ.
  • Οι νέοι βαθμοί δε σχετίζονται με τη μισθολογική εξέλιξη
  • Όσοι λαμβάνουν το Βαθμό Β΄, θα λάβουν το βαθμό Α΄ όταν συμπληρώσουν τον απαραίτητο χρόνο (6 έτη παραμονής στο Βαθμό Β’ ή 5 ή 4 έτη σε περίπτωση κατοχής μεταπτυχιακού ή διδακτορικού τίτλου αντίστοιχα).
  • Όσοι έχουν υποβάλει αίτηση αναγνώρισης προϋπηρεσίας στον ιδιωτικό τομέα, θα λάβουν προσεχώς αναδρομικά επιπλέον χρόνο για κατάταξη στο βαθμό Α΄ ή για προσθήκη πλεονάζοντος χρόνου στο Βαθμό Α΄. Εξυπακούεται ότι ο πλεονάζων χρόνος αυξάνεται από την επομένη της κατάταξης (02/01/216) καθόλη τη διάρκεια της υπαλληλικής σταδιοδρομίας.
  • Θα ακολουθήσουν σύντομα ατομικές κοινοποιήσεις

Για διευκρινίσεις – παρατηρήσεις: 2661048877, Κ. Μπελέρχας

ΔΔΕ Κέρκυρας_Διαπιστωτική Πράξη Κατάταξης σε Βαθμούς με ΑΔΑ