Ελληνικοί Βιότοποι – Νέστος Β΄: Το δέλτα

Η κατηγορία στην οποία ανήκει το βίντεο είναι η ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ–>ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Έχω προτίμηση στο βίντεο αυτό γιατί δείχνει τη χλωρίδα και πανίδα αυτού του υπέροχου τόπου και μας δίνει τη γεωγραφική περιγραφή της ιδιαίτερης αυτής περιοχής.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ελληνικοί Βιότοποι – Νέστος Β΄: Το δέλτα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

περιβαλλοντική εκδρομή

Η περιβαλλοντική εκδρομή του σχολείου μας θα γίνει στα πλαίσια γνωριμίας της φυσικής ιστορίας του τόπου μας.Θα γίνει συλλογή πληροφοριών από τους μαθητές κατά τη διάρκεια της εκδρομής και στη συνέχεια αυτή θα διαβαστεί στη τάξη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο περιβαλλοντική εκδρομή

ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Στο γυμνάσιο Καλυθιών για απόχαιρετισμό του παλιού έτους διογανώνουμε σχολική γιορτή με ποιήματα παιδιών,σκετς,bazaar βιβλίου,μπουφέ σπιτικών εδεσμάτων.

Σας ευχόμαστε καλή χρονιά δημιουργική και ειρηνική!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!