ΓΕΛ Αλικιανού – Α6 – Ιστότοπος Α’ Τάξης ΓΕΛ Αλικιανού, 2010-11

Τίτλος έργου Ιστότοπος Α’ Τάξης ΓΕΛ Αλικιανού, 2010-11

Σχολείο / Τάξη ΓΕΛ ΑΛΙΚΙΑΝΟΥ Α6 (ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ)

Υπεύθυνος/οι καθηγητής/ες ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΥΜΑΚΗΣ ΠΕ20

Ομάδα μαθητών Αναγνωστόπουλος Αλέξιος, Βουλγαράκη Χρυσούλα, Βουλγαρέλη Χρυσοβαλάντω-Σοφία, Καρακατσάνης Συμεών-Σταύρος, Λαγαράκης Ελευθέριος, Μαραγκουδάκης Αντώνιος, Μαργιολάκης Γρηγόριος, Πατεράκη Ιφιγένεια, Πεντάρης Σπυρίδων, Περουλάκης Ιωάννης, Ρικουνάκης Νικόλαος, Τσούκου Μπεσγιάν, Φουντουλάκης Νικόλαος, Φραγκεδάκης Αντώνιος, Χαζηράκης Μιχαήλ
Κατηγορία INTERNET – WEB 2
Περιγραφή Ιστότοπος στον οποίο οι μαθητές εξασκούνται στην ανάπτυξη-διαχείριση ιστοσελίδων, αλλά και στην  χρήση των web 2 υπηρεσιών (google docs, google sites, youtube, picasa, google maps κλπ)
Λογισμικό υλοποίησης (google docs, google sites, youtube, picasa, google maps κλπ
Απαιτήσεις Σύνδεση στο Ιντερνέτ. Υπόψην ότι το «site» είναι υπό (συνεχή) ανα-κατασκευή.
Σύνδεσμος https://sites.google.com/site/aalikian/