2ο Φεστιβάλ Επαγγελματικής Εκπαίδευσης – Μαθητείας Κιλκίς

DSC03735

Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2019 πραγματοποιήθηκε το  2ο Φεστιβάλ Επαγγελματικής Εκπαίδευσης – Μαθητείας  στην πλατεία ειρήνης του Κιλκίς. Το τμήμα αισθητικής του 1ου ΕΚ Κιλκίς παρουσίασε τη δράση του “Φροντίζω τον εαυτό μου”. Πλήθος κόσμου αλλά και μαθητές άλλων σχολείων παρακολούθησαν τη δράση και συμμετείχαν στις υπηρεσίες που παρείχαν οι μαθήτριες του τμήματος. Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο και δείτε το βίντεο.

Φροντίζω τον εαυτό μου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 2ο Φεστιβάλ Επαγγελματικής Εκπαίδευσης – Μαθητείας Κιλκίς

Διδακτική επίσκεψη του τμήματος Α2 του 1ου ΕΠΑ.Λ στο σπήλαιο του Κιλκίς

Στις 7 Φεβρουαρίου το τμήμα Α2 του 1ου ΕΠΑΛ Κιλκίς με τη συνοδεία των καθηγητριών τους κ. Ασλανίδου Δέσποινας και Μαρβάκη Ελένης,  επισκέφθηκε,  στο πλαίσιο του μαθήματος ερευνητική εργασία στην τεχνολογία, το σπήλαιο του λόφου του Αγίου Γεωργίου. Οι μαθητές ενημερώθηκαν από τον υπεύθυνο του σπηλαίου κ. Μακρίδη Βασίλη για την ανακάλυψη του σπηλαίου αλλά και τη βιοποικιλότητα του χιλιάδες χρόνια πριν.

Σπήλαιο λόφου Αγίου Γεωργίου Κιλκίς

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη του τμήματος Α2 του 1ου ΕΠΑ.Λ στο σπήλαιο του Κιλκίς

Καλημέρα κόσμε!