Παγκόσμια Εβδομάδα για την Παιδεία στα Μέσα και την Πληροφορία 2017

milweek17_website_banner_enΗ Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση γιόρτασε και φέτος μαζί με την UNESCO την Παγκόσμια εβδομάδα για την Παιδεία στα Μέσα και την Πληροφορία (25 Οκτωβρίου – 1 Νοεμβρίου 2017).

Δείτε στην ιστοσελίδα i-create τις δράσεις που υλοποιεί η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση.

Σας καλούμε να ενημερωθείτε, να μοιραστείτε ιδέες, να αναπτύξετε δράσεις και να δημιουργήσετε περιεχόμενο σχετικό με την Παιδεία στα Μέσα και την Πληροφορία. Στην ιστοσελίδα milpeer μπορείτε να βρείτε μια ενδεικτική ενότητα Εκπαίδευσης στα Μέσα, και στα ελληνικά.

paideia_sta_mesa

Στον ιστότοπο της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης ξεκινάει μια νέα ενότητα στην ιστοσελίδα «Παιδεία στα Μέσα και την  Πληροφορία», όπου μπορείτε να ενημερώνεστε για:

1. Επιστημονικές Μελέτες
  2. Πολιτικές και
  3. Παρουσιάσεις

σχετικά με τα θέματα Γραμματισμού και Εκπαίδευσης στα Μέσα επικοινωνίας και την Πληροφορία και θα εμπλουτίζεται συνεχώς.

Φωτογραφία του/της Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση
Κατηγορίες: i-create, Δράσεις σχολείων, Εκπαιδευτική ΡαδιοΤηλεόραση, Επιμόρφωση, Κινηματογραφικά εργαστήρια, κοινωνικά δίκτυα, Οπτικοακουστική παιδεία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.