ΕΥΧΕΣ
Οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές-μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Μπούκας σας ευχόμαστε μέσα από την καρδιά μας το αναστάσιμο φως να φωτίσει τις ζωές σας και να σας οδηγήσει στα σωστά μονοπάτια της ζωής…
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!
Οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές-μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Μπούκας σας ευχόμαστε μέσα από την καρδιά μας το αναστάσιμο φως να φωτίσει τις ζωές σας και να σας οδηγήσει στα σωστά μονοπάτια της ζωής…
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!
Στις 22 Δεκεμβρίου το πρωί πραγματοποιήθηκε στον χώρο του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου Μπούκας κοινή χριστουγεννιάτικη γιορτή. Στη συνέχεια μας επισκέφθηκε ο Αη-Βασίλης που μοίρασε δώρα σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες των σχολείων. Ακολούθησε πάρτυ χριστουγεννιάτικο με μπουφέ, μουσική και χορό.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Μπούκας ευχαριστεί τους γονείς για την προσφορά των εδεσμάτων και αναψυκτικών. Επίσης, ευχαριστούμε τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μπούκας για τη χαρά που έδωσε στα παιδιά μοιράζοντας δώρα.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχεται ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ με υγεία, Καλή Χρονιά και δίνουμε το ραντεβού μας στις 8 Ιανουαρίου 2024…
Στις 17 Νοεμβρίου 2023 εορτάστηκαν στο Σχολείο μας τα 50 χρόνια από την εξέγερση των φοιτητών στο Πολυτεχνείο. Οι μαθητές παρακολούθησαν βίντεο με την ιστορία της δικτατορίας και την αποκορύφωση της βραδιάς του Πολυτεχνείου, τραγούδησαν επετειακά τραγούδια και χρωμάτισαν ζωγραφιές σχετικές με την ημέρα.