Θεατρική παράσταση

Αγαπητοί γονείς.

Σας ενημερώνουμε και σας καλούμε να παρευρεθείτε στην σχολική εορτή της 25ης Μαρτίου που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου στις 24-3-2020 και ώρα 10:00

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Συνάντηση μαθητών με τοπικούς παράγοντες

Στα πλαίσια του προγράμματος Comenius και της προσπάθειας μας να βελτιώσουμε τις υποδομές και τον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου ώστε να αυξήσουμε την φυσική μας δραστηριότητα, στις 6/3/2014 πραγματοποιήσαμε συνάντηση με εκπρόσωπους του Δήμου και της Τοπικής κοινωνίας σε αίθουσα του Δήμου Χερσονήσου.

Στην συνάντηση πήραν μέρος: Ο κος Φραγκιαδάκης Πρόεδρος της Κοινότητας, η κα. Μπαγκέρη, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας, η κα. Μουντράκη Πρόεδρος Γονέων του 2ου  σχολείου της περιοχής και βέβαια οι μαθητές και ο δάσκαλος της Στ? τάξης.

Οι μαθητές πριν την συνάντηση είχαν συζητήσει και προετοιμάσει ιδέες και προτάσεις σχετικά με το πώς θα μπορούσε να αναβαθμιστεί η περιοχή και πως θα μπορούσε ο καθένας να συνεισφέρει σε αυτό με βάση τις δυνατότητες και τις αρμοδιότητες του.

Ήταν σίγουρα μια πολύ καλή εμπειρία για τους μαθητές μας και μία εξαιρετική άσκηση δημοκρατίας.

Άλλες φωτογραφίες εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Καλημέρα κόσμε!

Για να δούμε αν σε αλλάξαμε!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | 2 σχόλια