Προετοιμαζόμαστε για τη γιορτή των Χριστουγέννων

Μάθαμε τον “μικρό τυμπανιστ”στην νοηματική!

Στο τέλος των προετομασιών μας η καθηγητριά μας μας μοίρασε ένα σύνδεσμο με ταινίες χριστουγεννιάτικες.

Μετάβαση στο padlet.com

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προετοιμαζόμαστε για τη γιορτή των Χριστουγέννων

Χριστούγεννα

Τα χριστούγεννα είναι η πιο όμορφη γιορτή του χρόνου!

Στο σχολείο μας, μαθητές και εκπαιδευτικοί, ετοιμάζονται για την γιορτή.

Η μάγισσα Φρικαντέλα που μισούσε τα κάλαντα είναι το θεατρικό μας και φυσικά απαιτούνται σκηνικά…

Η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστούγεννα

Προσαρμοσμένη φυσική αγωγή

Η προσαρμοσμένη φυσική αγωγή (ονομάζεται επίσης ειδικά σχεδιασμένη ή ειδική φυσική αγωγή) είναι η διδασκαλία στη φυσική αγωγή που έχει σχεδιαστεί σε ατομική βάση ειδικά για να καλύψει τις ανάγκες ενός παιδιού με αναπηρία .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προσαρμοσμένη φυσική αγωγή

Φυσικά ενεργά παιδιά

Η τακτική σωματική δραστηριότητα μπορεί να βοηθήσει τα παιδιά και τους εφήβους να βελτιώσουν την καρδιοαναπνευστική ικανότητα, να χτίσουν γερά οστά και μύες, να ελέγξουν το βάρος, να μειώσουν τα συμπτώματα άγχους και κατάθλιψης και να μειώσουν τον κίνδυνο εμφάνισης παθήσεων όπως: Καρδιοπάθειες, Καρκίνος, Διαβήτης τύπου 2.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο