Aγαπημένο μου blog….

24 Μαΐου, 2018

Σου γράφω αυτό το … γράμμα με αφορμή την επιμόρφωση στις ΤΠΕ 2…  Μετά από αναμονή ετών… επιτέλους το αίτημα των Ξενόγλωσσων καθηγητών να συμπεριληφθούν στις επιμορφώσεις εισακούστηκε. Για δώδεκα εβδομάδες

μαζί με συναδέλφους άλλων ειδικοτήτων μαθαίνουμε πολλά και άκρως ενδιαφέροντα… Η επιμόρφωση γίνεται εξ αποστάσεως.. γιατί από το 2010 που σε εγκαινίασα (αγαπημένο blog) ακόμη υπηρετώ το ίδιο δυσπρόσιτο νησάκι!!

Την σημερινή μου επίσκεψη να την οφείλεις σε αυτό το σεμινάριο για τις ανάγκες του οποίου  σου πρόσθεσα ακόμη δύο σελίδες (φύσηξε ανανεωτικός αέρας!!)

Coin Prof

Coin élève

και δεσμεύομαι που και που να σε επισκέπτομαι, αλλά να σε κάνω και πιο… ελκυστικό μπας και ξεκινήσουν να σε επισκέπτονται όσοι θα έβρισκαν κάποιο ενδιαφέρον για να μοιραστούν και με τις δικές τους τάξεις!

à bientôt

Christinadrak

Magazine Coin Français

27 Ιουνίου, 2012

To δυναμικό εργαλείο – blog “scoop.it” είναι ένας εναλλακτικός τρόπος να συγκεντρώνουμε και να μοιραζόμαστε τα ενδιαφέροντά μας. Δυναμικός, πρακτικός, εύκολος στη χρήση.

Δοκιμάστε να μπείτε στο περιοδικό μας… Και τολμήστε να φτιάξετε το δικό σας περιοδικό 🙂

Magazine Coin Français

e-révision Primaire

21 Δεκεμβρίου, 2011