ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Νταλαμπίρα Χριστίνα

Σχετικά με τη εορτή των Τριών Ιεραρχών στο Νηπιαγωγείο μας

Ιαν 201828

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 30-1-2018 το νηπιαγωγείο μας θα λειτουργήσει απο τις 8:30 έως τις 9:30 λόγω της εορτής των Τριών Ιεραρχών.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχετικά με τη εορτή των Τριών Ιεραρχών στο Νηπιαγωγείο μας

Η ανακύκλωση-Μια νέα στάση ζωής εφαρμόζεται στην τάξη μας.

Ιαν 201828

Τα παιδιά στο πλαίσιο επεξεργασίας της θεματικής ενότητας  «Η Ανακύκλωση» κατασκεύασαν το δικό τους μπλε κάδο στην προσπάθεια τους να προστατεύσουν το περιβάλλον!Παρακαλούνται οι γονείς εφόσον το επιθυμούν να παροτρύνουν τα παιδιά να φέρνουν ανακυκλώσιμες συσκευασίες στην τάξη μας και να τις απορρίπτουν στο δικό τους κάδο ως διαδικασία εμπέδωσης της πρακτικής της ανακύκλωσης!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ανακύκλωση-Μια νέα στάση ζωής εφαρμόζεται στην τάξη μας.

Ενημέρωση Γονέων

Ιαν 201822

Η υπεύθυνη του 3ου τμήματος κ. Χριστίνα  θα δεχτεί τους γονείς στην αίθουσα διδασκαλίας του νηπιαγωγείου την Τετάρτη 31/1/2018 και ώρα 13:00 – 14:00. Η ενημέρωση αφορά την πρόοδο των μαθητών.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση Γονέων

Δημιουργία νέας γωνιάς μεταμφίεσης

Ιαν 201822

Από την Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου θα λειτουργήσει στην τάξη μας η νέα γωνιά της μεταμφίεσης!Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς για τη συνεργασία τους και για τη δωρεά των στολών μεταμφίεσης για τον εμπλουτισμό της γωνιάς.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία νέας γωνιάς μεταμφίεσης