Η ζωή είναι ωραία

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ 1985

Κεμάλ – Χατζιδάκις

Πειραματικές έρευνες

Το παρακάτω βίντεο θα βοηθήσει τους μαθητές να κατανοήσουν πώς κατασκευάζεται μία πειραματική διάταξη, ώστε να μπορούν να πραγματοποιήσουν και τη δική τους πειραματική έρευνα.

Τι είναι η χορτοφαγία και τι πρέπει να προσέξει κανείς;

Ο λόγος για τον οποίο κάποιος επιλέγει να είναι χορτοφάγος είναι πολύ προσωπικός. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα πρόσφατης έρευνας πάνω από τους μισούς χορτοφάγους επιλέγουν τον τρόπο αυτό διατροφής για να βελτιώσουν την υγεία τους. Άλλους πάλι τους απασχολούν θέματα ηθικής και προστασίας των ζώων, θρησκευτικά ζητήματα ή ακόμα και ανησυχία για την ασφάλεια του κρέατος ως τρόφιμο. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ελληνόφωνα χωριά της Κάτω Ιταλίας

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

Αγαπητοί φίλοι,

Την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου, στις 18:00 η ώρα, θα γίνει το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου, στην κεντρική πλατεία της Καλαμάτας.

Να είστε όλοι εκεί!!

!