Μιάμι!!

Το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Μαΐου πραγματοποιήθηκε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το φεστιβάλ χειροποίητης μαρμελάδας στον Δήμο Φιλοθέης – Ψυχικού.

Όσοι αποφάσισαν να το επισκεφτούν ή απλώς περνούσαν τυχαία από την πλατεία της Αγίας Σοφίας δοκίμασαν νόστιμες, σπιτικές μαρμελάδες σε παραδοσιακές, αλλά και πιο ιδιαίτερες γνώσεις.

Μουσική, χορός, δρώμενα κράτησαν παρέα σε μικρούς και μεγάλους. Και φυσικά… ο διαγωνισμός, ο καθιερωμένος διαγωνισμός για το βραβείο καλύτερης και πρωτότυπης μαρμελάδας.

Όλοι αγόρασαν, όλοι διασκέδασαν και όλοι συνέβαλαν στην προσπάθεια που γίνεται από τον Δήμο και τον σύλλογο “Εστία” για την ανέγερση της επόμενης Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης για παιδιά με νοητική υστέρηση! Περάσαμε υπέροχα!

Ραντεβού του χρόνου!

MarmeladeFest2

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μιάμι!!

Καλή αρχή

Καλώς ήρθατε!

Πρώτη απόπειρα και για εμένα! Να έχετε μία όμορφη εβδομάδα!

Φιλικά

Χριστίνα