Μαθήματα μουσικής το Σάββατο

Μαρ 201513

Κάθε Σάββατο από τις 11.00 έως τις 13.00 γίνονται στο σχολείο μας μαθήματα μουσικής. Δασκάλα μας είναι η κα Άννα. Λειτουργούν δύο τμήματα: ένα για τα μεγάλα και ένα για τα μικρά παιδιά.

Στα μαθήματα μουσικής μαθαίνουμε νότες, να παίζουμε μουσικά όργανα (ξυλόφωνο, αρμόνιο και κιθάρα) ακόμη και να συνθέτουμε δική μας μουσική.

Στο τέλος της χρονιάς σχεδιάζουμε να παίξουμε σε μια παράσταση με τα παιδιά του Ωδείου του Κιλκίς.

Προσωρινά τα μαθήματα γίνονται σε αίθουσα του σχολείου, αλλά όταν θα έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες στο σπιτάκι τότε θα έχουμε το δικό μας μουσικό χώρο.

από την Ιωάννα Μ. και την Ελισάβετ

από κάτω από: Το σπιτάκι, Το σχολείο που είναι πάντα ανοιχτό| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθήματα μουσικής το Σάββατο