Σαββατοκύριακο γυρισμάτων!

Κάτω από: 2019-20,ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ,ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ,ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΜΙΛΟΥ | ΚΟΠΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Κυριακή, 19 Ιανουάριος 2020 9:53 μμ |

Το Σάββατο 18 και την Κυριακή 19 Ιανουαρίου ο Όμιλος Κινηματογράφου πραγματοποίησε τα γυρίσματα της ταινίας «Ο Κύκλος», σε σκηνοθεσία Γιάννη Γεωργόπουλου. Η ταινία πλέον μπαίνει στη διαδικασία του μοντάζ και σύντομα θα είναι έτοιμη για προβολή.

Η Σοφία Γεωργοβασίλη στον Όμιλο Κινηματογράφου

Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου, ο Όμιλος Κινηματογράφου είχε την τιμή να υποδεχθεί τη σκηνοθέτιδα Σοφία Γεωργοβασίλη. Αφού προβλήθηκαν οι δύο μικρού μήκους ταινίες της, «Προετοιμασία» και «Cedar Wolf», η Σοφία Γεωργοβασίλη συζήτησε με τα μέλη του Ομίλου μας ζητήματα που αφορούν την κινηματογραφική αφήγηση, τη γλώσσα, τα δραματουργικά αλλά και τα πρακτικά προβλήματα που καλείται να λύσει ένας σκηνοθέτης πριν και κατά τη διάρκεια του γυρίσματος. Την ευχαριστούμε που μοιράστηκε τις ταινίες της μαζί μας!

1η συνάντηση Ομίλου Κινηματογράφου 2019-20

Κάτω από: 2019-20,ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ,ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ,ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ | ΚΟΠΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Πέμπτη, 3 Οκτώβριος 2019 4:56 μμ |

Ενημερώνουμε παλιά και νέα μέλη του Ομίλου Κινηματογράφου ότι η πρώτη συνάντηση για τη φετινή χρονιά θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου στις 14.10 στην αίθουσα του Ομίλου (αίθουσα Ιστορίας, 1ος όροφος).

Καλή κινηματογραφική χρονιά,

ΒΚ, ΔΚ

Οι εκδόσεις του Ομίλου μας: «Για τον κινηματογράφο» Τεύχος 8ο

Παρακάτω θα βρείτε το 8ο τεύχος της ετήσιας έκδοσης του Ομίλου μας για το σχολικό έτος 2018-19:

Λήψη αρχείου

Γ’ Βραβείο για την ταινία του Ομίλου «Εγώ, ο άλλος» στον 11ο Μαθητικό Διαγωνισμό του «Πάμε Σινεμά»

Ανακοινώνεται ότι η ταινία του Ομίλου Κινηματογράφου με τίτλο «Εγώ, ο άλλος» σε σκηνοθεσία Δήμητρας Ροδιά απέσπασε το Γ’ Βραβείο στον 11ο Μαθητικό Διαγωνισμό του «Πάμε Σινεμά». Η τελετή απονομής πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Ιουνίου στον κινηματογράφο Στούντιο με παρουσιαστή τον Φίλιππο Σοφιανό. Στο πλαίσιο της βράβευσης, η ταινία μας προβλήθηκε ολόκληρη και χειροκροτήθηκε θερμά από τους παρευρισκόμενους.

Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν στην παραγωγή!

Οι υπεύθυνοι του Ομίλου

Επόμενη Σελίδα: »