Fast food ή μαγειρεμένο φαγητό;

Τι άραγε προτιμούν οι μικροί μαθητές του σχολείου μας; Ανακαλύψτε το μέσα απο τα παρακάτω φύλλα εργασίας.

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

ΓΡΑΦΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Fast food ή μαγειρεμένο φαγητό;

Μια γεύση από Βενετία!!!!

Παρακολουθήστε το βιντεάκι και θα δείτε πώς μπορείτε να φτιάξετε εύκολα μια βενετσιάνικη μάσκα!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μια γεύση από Βενετία!!!!

Κατασκευή χαρταετού!

Ελάτε να φτιάξουμε γρήγορα και εύκολα έναν χαρταετό. Για ωραία και μεγάλα πετάγματα!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κατασκευή χαρταετού!

Καλωσορίζουμε τις απόκριες!!

ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΡΕΛΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ

Ήρθες και πάλι
τρελό καρναβάλι
παντού σκορπώντας
γέλια, χαρά
και τη ζωή την έχεις μεταβάλλει
σε πανηγύρια και ξεφωνητά.
Πηδάς και χορεύεις
τρως και μεθάς
παντού σκορπώντας
γέλια, χαρά
και πέφτουν επάνω σου
σαν τη βροχή
οι σερπαντίνες και τα κομφετί.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσορίζουμε τις απόκριες!!

Καλές απόκριες!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλές απόκριες!!!

Καλημέρα κόσμε!