Το περσινό έτος προσφέραμε στους μαθητές μας στα πλαίσια των σχολικών μας δραστηριοτήτων επίσης και τον Μοντελισμό! Το πρόγραμμα ήταν αρκετά πρωτότυπο και έγινε με την βοήθεια του Ομίλου Στατικού Μοντελισμού Χανίων! Μέλη του Ομίλου μας βοήθησαν και έτσι κατορθώσαμε και μάθαμε πάρα πολλά πράγματα για τον Μοντελισμό, για την ομορφιά που έχουν τα μοντέλα και για το πώς μπορεί ένας μαθητής να κάνει και κάτι άλλο πέρα του συνηθισμένου. Τι ακριβώς είναι ο μοντελισμός και τι περίπου κάναμε κατά την διάρκεια μιας ώρας συνάντησης μας το απόγευμα στο σχολείο μας μπορείτε να τα δείτε στην παρουσίαση και στο βίντεο που ακολουθούν:
Parousiasi Christos – Modelismos