Καλώς ήρθες Άνοιξη

Κρατώντας τη Χελιδόνα  (ομοίωμα χελιδονιού), οι μικροί μαθητές της Α΄Δημοτικού τραγούδησαν τα Χελιδονίσματα σε όλους τους μαθητές του σχολείου, στις 21 Μαρτίου ,  καλωσορίζοντας έτσι τον  ερχομό της Άνοιξης!!!!

Κατηγορίες: Δραστηριότητες 2018-2019 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήρθες Άνοιξη

Στο αρχαιολογικό μουσείο

Οι μαθητές της Γ΄και της Δ΄,επισκέφθηκαν την Τετάρτη και την Πέμπτη , αντίστοιχα το Αρχαιολογικό Μουσείο της Καλαμάτας και συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα:” Μια πινελιά στον χρόνο¨.Πέρασαν υπέροχα….ευχαριστούμε πολύ!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Στο αρχαιολογικό μουσείο

Το ΚΕ.Π.Ε.ΨΥ. στο σχολείο μας

Τη Δευτέρα 18 Μαρτίου, τα στελέχη του ΚΕ.Π.Ε.ΨΥ. επισκέφτηκαν το σχολείο μας και συζήτησαν με τους μαθητές της Β΄, Γ΄,Δ΄,Ε1 τάξεις για την ομαδικότητα και τη συνεργατικότητα και για τα θετικά αλλά και τους κινδύνους του διαδικτύου στο τμήμα Ε2.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το ΚΕ.Π.Ε.ΨΥ. στο σχολείο μας

Καλημέρα κόσμε!