επιμορφωση

την τριτη σας  περιμενω20240328 114725

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο επιμορφωση

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ

Δείτε ενδιαφέρουσες ασκήσεις στο κεφάλαιο 2 της Φυσικής Γ Γυμνασίου.

Γ 2023 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΕΦ 2

Κατηγορίες: Ασκήσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ Γ ΤΑΞΗ

1. Δείτε την παρουσίαση του προγράμματος στο βίντεο που ακολουθεί

2. Να κάνετε το κουίζ 20 ερωτήσεων που ακολουθεί.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ Γ ΤΑΞΗ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

Παραδοσιακά Επαγγέλματα που χάθηκαν ή άλλαξαν στον χρόνο

ΛΙΣΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ

Κατηγορίες: Δραστηριότητες | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

Τα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων είναι πολύ σημαντικά για την ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών, για την κάλυψη ιδιαίτερων αναγκών τους και για το άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία.

Ένας καλός δείκτης είναι ο λόγος των προσφερόμενων θέσεων για συμμετοχή των μαθητών στα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων προς τον συνολικό αριθμό των μαθητών του σχολείου, ο οποίος θα πρέπει να προσεγγίζει το 1.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ