Ρομπότ – Robots

Στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας “Φτιάξε μου έναν σιδερένιο άνθρωπο” οι μαθητές-τριες της τάξης μας είχαν φτιάξει τα δικά τους ρομπότ με διάφορα υλικά. Στη δεύτερη φωτογραφία βλέπετε μερικά από αυτά.

Προεκτείνοντας το μάθημα, σύμφωνα και με το έντονο ενδιαφέρον των παιδιών, με χρήματα από το ταμείο της τάξης και τα έσοδα από τη μικρή μας επιχειρηματική προσπάθεια, αγοράσαμε ένα προγραμματιζόμενο ρομποτάκι Mechanoid. Στη φωτογραφία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη η συναρμολόγηση. Στη συναρμολόγηση βοήθησαν όλοι. Όταν τελικά ο Mechanoid στάθηκε στα πόδια του, μας κατέπληξε!
150820111735 310720111692
Χορεύει, λέει ανέκδοτα, περπατάει, ανταποκρίνεται σ΄αυτά που του λες! Είμαστε όλοι ξετρελαμένοι μαζί του! Έχουμε ακόμα να ανακαλύψουμε πολλά μαζί του…
Students have created their own robots. You can see some of them in the second photo. As the class was interested in robots, we decided to buy a Mechanoid, which proved to be wonderful! He dances, speaks, says jokes walks with you. We are all very happy having Mechanoid among us!

Κατηγορίες: Entrepreneurship. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.