Μπάτος Κωνσταντίνος: Ιστολόγιο

Ακόμα ένα ιστολόγιο ….

• RSS esos

• Προσθήκη προσωνυμίας σε σχολείο της Λάρισας 25 Απριλίου, 2024
      Στο 23ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας προστίθεται η προσωνυμία 23ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας «ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗ- ΚΑΡΙΔΗΣ», με απόφαση την οποία υπέγραψε η υφυπουργός Ζέττα Μακρή, ύστερα από σχετικές εισηγήσεις της Περιφερειακής Διεύθυνσης Θεσσαλίας, της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας, του Δημοτικού Συμβουλίου Λαρισαίων , την πράξη του Σχολικού Συμβουλίου και του Συλλόγου Διδασκόντων .
    • Προσθήκη προσωνυμίας σε σχολείο της Σπάρτης 25 Απριλίου, 2024
      Στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Σπάρτης προστίθεται η προσωνυμία «1ο 12/θ Δημοτικό Σχολείο Σπάρτης - Ηρώ Κωνσταντοπούλου», με απόφαση την οποία υπέγραψε η υφυπουργός Ζέττα Μακρή, ύστερα από σχετικές εισηγήσεις της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πελοποννήσου, της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λακωνίας, του Δημοτικού Συμβουλίου, του Σχολικού Συμβουλίου και του Συλλόγου Διδασκόντων .
    • O Οργανισμός του ΕΚΕΦΕ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 25 Απριλίου, 2024
      Δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης ο Οργανισμός του Εθνικού Κέντρου Έρευνας Φυσικών Επιστημών «ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ» (ΕΚΕΦΕ «Δ»). Πατήστε  εδώ για να ανοίξετε το ΦΕΚ
    • Α ́ Κύκλος Κινητικότητας: Οδηγίες προς τους φορείς προέλευσης και υποδοχής 25 Απριλίου, 2024
      Εγκύκλιο με οδηγίες προς τους φορείς προέλευσης και υποδοχής για την υλοποίηση του Α ́ Κύκλου Κινητικότητας έτους 2024,  εξέδωσε το υπουργείο Εσωτερικών. Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την εγκύκλιο
    • Τι πρέπει να γνωρίζουν οι μαθητές Λυκείου για τις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις 24 Απριλίου, 2024
      Με τη επιστροφή των μαθητών Λυκείου από τις διακοπές του Πάσχα στα σχολεία, θα παραλάβουν ταυτόχρονα την ίδια ημέρα το πρόγραμμα των εξετάσεων , καθώς τα μαθήματα λήγουν στις 17 Μαίου (σ.σ. η απόφαση του υπουργείου ορίζει ότι το πρόγραμμα  εξετάσεων ορίζεται  πέντε (5) τουλάχιστον ημέρες πριν από τη λήξη των μαθημάτων).
    • Τράπεζα Θεμάτων: Εξεταστέα και Διδακτέα ύλη και οδηγίες για τους μαθητές Α', Β' και Γ' Λυκείου 24 Απριλίου, 2024
    • Μεταπτυχιακό στη Δημόσια Υγεία 24 Απριλίου, 2024
      Το Τμήμα Πολιτικών Δημόσιας Υγείας, της Σχολής Δημόσιας Υγείας, του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής οργανώνει και λειτουργεί το Ακαδημαϊκό Έτος 2024 – 2026, αυτοδύναμο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ» (ΦΕΚ 7729/τ.Β’/31-12-2023, Επανίδρυσης του ΠΜΣ «Δημόσια Υγεία» και Κανονισμό Σπουδών του ΠΜΣ).
    • Μεταπτυχιακό στη Σχολική Συμβουλευτική και Καθοδήγηση 24 Απριλίου, 2024
      Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης στο πλαίσιο λειτουργίας του κοινού Διακρατικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) των Τμημάτων Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Κύπρου (Πρυτανική Πράξη 949/2-8-2018, ΦΕΚ 4053/17-9-2018 τ.
    • Απόφαση πληρωμής Α' δόσης, 6,2 εκ. ευρώ, στη VODAFONE για την προμήθεια διαδραστικών πινάκων στα σχολεία 24 Απριλίου, 2024
      Υπογράφηκε σήμερα από τον υπουργό Παιδείας Κυριάκο Πιερρακάκη η απόφαση πληρωμής  της Α' δόσης στη VODAFONE, ύψους 6.265.442,48 για την προμήθεια και εγκατάσταση διαδραστικών συστημάτων μάθησης  σε 463 σχολικές μονάδες της χώρας.
    • Ποια θέματα θα συζητηθούν την Παρασκευή στο ΚΥΣΔΕ 24 Απριλίου, 2024
       Του αιρετού στο  ΚΥΣΔΕ Θοδωρή Κατσωνόπουλου Το ΚΥΣΔΕ θα συνεδριάσει την Παρασκευή 26 Απριλίου με ευρεία θεματολογία. Ο μεγαλύτερος όγκος των υπό εξέταση θεμάτων αφορά στις ενστάσεις επί των μεταθέσεων σε γενική, ΕΑΕ, μουσικά, καλλιτεχνικά σχολεία. Επίσης θα εξεταστούν αιτήσεις αμοιβαίας μετάθεσης, αιτήσεις παραίτησης από την υπηρεσία, αλλά και νέες αποσπάσεις και ανακλήσεις.  Πιο συγκεκριμένα […]

ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ!

1002269_616380355048091_2132488640_n  2312b9