Δεκ 19 2018

Εγκύκλιος Προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων 2018-19

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγκύκλιος Προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων 2018-19

Ιούλ 04 2018

Προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων Π. Ε Πρέβεζας

Πίνακας προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων 2017-18

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων Π. Ε Πρέβεζας

Μάι 21 2018

Χαμόγελο του παιδιού: “…το παπάκι πάει”

Την Τρίτη 8 Μαίου 2018 υλοποιήθηκε  στην Φιλιππιάδα Πρέβεζας επιμορφωτικό Σεμινάριο αγωγής υγείας. Το Σεμινάριο πραγματοποιήθηκε από την επιμορφώτρια και ψυχολόγο του Χαμόγελου του παιδιού κα Διβριώτου Μαρίνα. Η επιμόρφωση αφορούσε την εκπαίδευση εκπαιδευτικών σε κοινωνικές δεξιότητες σε περίπτωση εξαφάνισης ενός παιδιού. Επιμορφώθηκαν 20 εκπαιδευτικοί

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χαμόγελο του παιδιού: “…το παπάκι πάει”

Απρ 26 2018

Let’s do it Greece – Καθαρισμός από το 7ο Δημοτικό Σχολείο Πρέβεζας

Στα πλαίσια του προγράμματος Let’ s do it Greece Καθαρίζω την Ελλάδα σε μια μέρα το 7ο Δημοτικό σχολείο Πρέβεζας και οι τάξεις Ε’ και Στ’ πραγματοποίησαν καθαρισμό την Πέμπτη 26 Απριλίου 2018 στην παραλία του συνοικισμού “Ψαθάκι”. Μπράβο στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Let’s do it Greece – Καθαρισμός από το 7ο Δημοτικό Σχολείο Πρέβεζας

Απρ 26 2018

Εργαστήριο “Τεχνικές θεάτρου και βιωματικής μάθησης για θέματα προσφύγων”

Το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση και η Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους πρόσφυγες στην Ελλάδα στο πλαίσιο του προγράμματος: ” Κι αν ήσουν εσύ; ένα πρόγραμμα ευαισθητοποίησης στα ανθρώπινα δικαιώματα και σε θέματα προσφύγων”, διοργανώνει Εργαστήριο – Σεμινάριο στις 28 Απριλίου 2018 στο 4ο Δημοτικό σχολείο Πρέβεζας. Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήριο “Τεχνικές θεάτρου και βιωματικής μάθησης για θέματα προσφύγων”

Μαρ 01 2018

7ο Δημοτικό σχολείο Πρέβεζας – Ειδικό βραβείο στη Ρομποτική

Ειδικό βραβείο “Καλύτερης μηχανικής απόδοσης” στο 7ο Δημοτικό σχολείο Πρέβεζας που έλαβε μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής 2018 με θέμα “Εποικισμός στον Άρη”. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά και τον εκπαιδευτικό κ. Κιτσαντά.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 7ο Δημοτικό σχολείο Πρέβεζας – Ειδικό βραβείο στη Ρομποτική

Φεβ 21 2018

Αποτελέσματα σεμιναρίου ΚΑΡΠΑ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το σεμινάριο Πρώτων βοηθειών – ΚΑΡΠΑ στις 9 Φεβρουαρίου 2018. Το σεμινάριο παρακολούθησαν 20 εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων της Α/θμιας εκπαίδευσης του Νομού Πρέβεζας. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην ομάδα του ΕΚΑΒ Παραρτήματος Πρέβεζας για την άριστη κατάρτιση τους και τα πολύτιμα μαθήματα που πρόσφεραν αμισθί και υπερωριακά στους εκπαιδευτικούς. Ευχαριστίες και στο εκπαιδευτικό – συντονιστικό τμήμα του ΕΚΑΒ στα Ιωάννινα και συγκεκριμένα στον κ. Κήττα.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποτελέσματα σεμιναρίου ΚΑΡΠΑ

Φεβ 21 2018

Βράβευση βίντεο 7ου Δημοτικού σχολείου για το ασφαλές διαδίκτυο

Κάτω από: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ