athinntafi's blog

Συγγραφέας: ΝΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ στις 26 Μαΐου 2015

zva toy xeimvna

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

“Βρίσκω το λάθος ή το σωστό”

Συγγραφέας: ΝΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ στις 26 Μαΐου 2015

Τα παιδιά μέσα από διάφορες δραστηριότητες ( παιχνίδια με τα σήματα και το φανάρι-παιχνίδι  που έχουμε στο σχολείο, κατασκευές, επίσκεψη Ινστιτούτου Μυλωνά  για τη οδική ασφάλεια, τραγούδια) έχουν μάθει αρκετά ώστε να προχωρήσουμε σε πιο σύνθετες δραστηριότητες με χρήση των Τ.Π.Ε. Στο λογισμικό Kidspiration δημιουργούμε δραστηριότητα ομαδοποίησης με τη παρακάτω μορφή:

κυκλοφ.2

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Βρίσκω το λάθος ή το σωστό”

κυκλοφορώ με μαρκαδόρους

Συγγραφέας: ΝΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ στις 25 Μαΐου 2015

Κατηγορία ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο κυκλοφορώ με μαρκαδόρους

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΣ

Συγγραφέας: ΝΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ στις 20 Απριλίου 2015

κυκλοφ.4

Κατηγορία ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ | Με ετικέτα: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΣ

καλώς όρισες Άνοιξη

Συγγραφέας: ΝΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ στις 20 Απριλίου 2015

LOYL.4

παπαρούνα ταπεινή

cherry

Κατηγορία ΕΠΟΧΕΣ | Με ετικέτα: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο καλώς όρισες Άνοιξη