Ιστορία Γ΄ τάξης

381px Herakles Nemean lion Louvre L31

Οι άθλοι του Ηρακλή (επανάληψη)

ΗΡΑΚΛΗΣ

Κατηγορίες: Μαθήματα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ιστορία Γ΄ τάξης

Γιορτή Χριστουγέννων

christmas bauble g6bd086bec 640

Η Α΄ και Β΄τάξη του σχολείου μας σας προσκαλούν την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου στις 9 π.μ. να παρακολουθήσετε την όμορφη γιορτούλα που ετοίμασαν , με τίτλο “Παραμονή Χριστουγέννων”

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γιορτή Χριστουγέννων

ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

509px Recycle001.svg

Ανακύκλωση είναι η διαδικασία με την οποία επαναχρησιμοποιούνται διάφορα υλικά ή οτιδήποτε αποτελεί γρήγορο αποτέλεσμα της ανθρώπινης δραστηριότητας και το οποίο στην μορφή που είναι δεν αποτελεί πλέον αγαθό για τον άνθρωπο. Στη διαδικασία αυτή συνήθως τα σκουπίδια μετατρέπονται σε πρώτες ύλες από τις οποίες παράγονται νέα προϊόντα.

Κατηγορίες: Μαθήματα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ

ΒΑΣΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ

Πρέπει να τηρούμε τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας όλοι μας, μικροί , μεγάλοι, πεζοί , οδηγοί και φυσικά οι ποδηλάτες. Ιδιαίτερα οι μικροί ποδηλάτες.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ_ΑΓΩΓΗ_ΓΙΑ_ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Μαθήματα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Επιτέλους έρχονται τα Χριστούγεννα !!! Όλοι μας χαιρόμαστε που θα τα γιορτάσουμε και πάλι όπως παλιά…

Το σχολείο μας συμμετείχε στο Άναμμα του Δέντρου στην πλατεία της Ν. Τρίγλιας με 4 τμήματα τάξεων. Τα παιδιά τραγούδησαν τα κάλαντα και μέτρησαν αντίστροφα για να ανάψει το δέντρο.

ΑΝΑΜΜΑ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΣΤΗ Ν

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλο τον κόσμο!!!Athens City X-mas treee

“Athens City X-mas treee” από Tilemahos Efthimiadis διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-sa-2.0

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ