Ταινίες Κινουμένων Σχεδίων

Στο τμήμα μας, Β2, στα πλαίσια της Ευέλικτης Ζώνης έχουμε καθιερώσει να βλέπουμε μια ταινία κινουμένων σχεδίων κάθε Παρασκευή την έκτη ώρα . Η ταινία βέβαια μπορεί και να διαρκέσει δύο ή τρεις εβδομάδες.
Πρόκειται για παλιές και καινούριες ταινίες για τις οποίες συζητάμε κατόπιν διάφορα θέματα όπως οι ήρωες, η γλώσσα που χρησιμοποιείται, τα χρώματα, η αισθητική και πολλά άλλα.
Στο τέλος έγινε μια μικρή δημοσκόπηση τα αποτελέσματα της οποίας καταγράφηκαν σε στο λογιστικό φύλλο που ακολουθεί (Ταινίες κινουμένων σχεδίων).

ice ageinside outRapunzel-Tangled-Disney-h1dory

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ταινίες Κινουμένων Σχεδίων

Ένα τραγούδι κι ένα ηλιοβασίλεμα για το καλοκαίρι!!

Θερινές, οπτικές και ακουστικές αποδράσεις!!! Κύματα, αφροί, κοχύλια και βότσαλα!!! images

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ένα τραγούδι κι ένα ηλιοβασίλεμα για το καλοκαίρι!!

Hello ,June . . .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Hello ,June . . .

Ο Μάιος μας έφυγε . . .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Μάιος μας έφυγε . . .

Καλημέρα κόσμε!