Ρόλος χρήσης υπολογιστών και διαδικτύου στην εκπαιδευτική διαδικασία

Θέλουμε δεν θέλουμε οι υπολογιστές και το διαδίκτυο είναι απαραίτητα στη σύγχρονη εκπαιδευτική διαδικασία. Αυτό το διαπιστώνουμε καθημερινά από το ενδιαφέρον που δείχνουν οι μαθητές μας όταν χρησιμοποιούμε ακόμα και με τον πιο απλό τρόπο το διαδίκτυο όπως είναι η προβολή ενός βίντεο από το youtube και με τη χρήση ενός φύλλου εργασίας το συσχετίζουμε με το μάθημα και το σχολικό εγχειρίδιο. Αυτό συμβαίνει ακόμα και με μαθητές της Γ΄Λυκείου σε μάθημα γενικής παιδείας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ρόλος χρήσης υπολογιστών και διαδικτύου στην εκπαιδευτική διαδικασία

Καλημέρα κόσμε!