Wordle: moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

¨”Χριστουγεννιάτικη γιορτή με γεύσεις και μελωδίες από Γερμανία”

Για πρώτη φορά φέτος μαθητές που διδάσκονται τη Γερμανική γλώσσα σε πολλά δημόσια σχολεία της Μαγνησίας, με τη βοήθεια των καθηγητών τους διοργάνωσαν με επιτυχία μια Χριστουγεννιάτικη γερμανική γιορτή και παζάρι (Weihnachtsmarkt).

Για την εκδήλωση συνεργάστηκαν ακόμη το Επίτιμο Προξενείο της Γερμανίας για τη Θεσσαλία, το Ινστιτούτο Goethe Θεσσαλονίκης και ο Σύλλογος Γερμανόγλωσσων Ν.Μαγνησίας “Ιάσων”. Η γιορτή είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα, ήταν μια γιορτή “από παιδιά για παιδιά”, καθώς τα χρήματα που μαζεύτηκαν δόθηκαν στο Ορφανοτροφείο του Βόλου.

Weihnachtsbazaar

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ¨”Χριστουγεννιάτικη γιορτή με γεύσεις και μελωδίες από Γερμανία”

Καλημέρα κόσμε!