Αλήθεια, τι σχήμα έχει το σύμπαν;

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αλήθεια, τι σχήμα έχει το σύμπαν;

Η ΜΑΝΑ στην τέχνη- Ένα παιχνίδι μνήμης

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΜΑΝΑ στην τέχνη- Ένα παιχνίδι μνήμης

Τα έθιμα των Χριστουγέννων

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μας εποχή και τα έθιμα αυτής της περιόδου τα πιο χαρούμενα και λαχταριστά.
Κάποιες πληροφορίες γι’αυτά θα βρεις στο παρακάτω αρχείο:

έθιμα

Τα έθιμα των Χριστουγέννων μέσα από εικόνες!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα έθιμα των Χριστουγέννων

Επειδή έρχονται Χριστούγεννα….

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επειδή έρχονται Χριστούγεννα….

“H Ειρήνη”

Η  Ειρήνη είναι ένα μικρό κορίτσι που αναγκάζεται να εγκαταλείψει το σπίτι της. Στην αρχή  βιώνει την  ανασφάλεια και την απόρριψη μέχρι να βρει  προστασία, αγάπη και ζεστασιά στο πιο απίθανο μέρος. Η «Ειρήνη» είναι ένα εκπαιδευτικό εργαλείο για  παιδιά 5-8 ετών και  έχει σχεδιαστεί για να βοηθήσει τους εκπαιδευτικούς να αναπτύξουν μέσα στην τάξη θέματα όπως η διαφορετικότητα, η ανεκτικότητα και οι πολιτισμικές διαφορές.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “H Ειρήνη”

Καλώς ήρθατε και στο δικό μας Ιστολόγιο!!!

Η τεχνολογία μας δίνει την ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα! Αυτό είναι αναμφισβήτητο και δικαιούται ένα “Μπράβο”. Ειδικά σε σχολείο είναι ένα σπουδαίο εργαλείο που κάνει τη μάθηση πιο ευχάριστη αλλά και αποτελεσματική. Μέσα από αυτό εδώ το ιστολόγιο λοιπόν, ελάτε να γνωριστούμε και να μοιραστούμε “ηλεκτρονικά”.

6 Δεκεμβρίου του 2016 σήμερα και καθώς βρισκόμαστε ανάμεσα σε δύο πολύ σημαντικές Παγκόσμιες Ημέρες, την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία στις 3 Δεκεμβρίου και την Παγκόσμια Ημέρα Ανθρώπινων Δικαιωμάτων στις 10, ας παρακολουθήσουμε μία υπέροχη ταινία με τίτλο “Το Δώρο”.

το δωρο

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήρθατε και στο δικό μας Ιστολόγιο!!!

Καλημέρα κόσμε!