Φτιάξτε την πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φτιάξτε την πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής!

Παρουσίαση Τρέξιμο

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση Τρέξιμο

Christmas lights

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Christmas lights

Χριστουγεννιάτικη Κατασκευή

Υλικά κατασκευής:

1 άσπρη κάλτσα, ρύζι ή φακές, σπάγγος, κορδέλα,
κεσεδάκι από παιδικό γιαούρτι, πορτοκαλί σύρμα πίπας,
πινέζες ή χάντρες ή κουμπιά

Στάδια:

Γεμίστε την κάλτσα με το ρύζι λίγο πάνω από τη μέση της. Δέστε την με το σπάγγο σε δύο σημεία για να σχηματίσετε τις μπάλες του χιονάνθρωπου. Βάλτε τις πινέζες για μάτια, μύτη και κουμπιά. Κόψτε ένα κομματάκι από το σύρμα πίπας και στερεώστε το για μύτη. Τυλίξτε την κορδέλα και δέστε την για κασκόλ. Βάλτε το κεσεδάκι ανάποδα για καπέλο. Αν θέλετε φτιάξτε μια μικρή σκούπα με ένα ξυλάκι και λίγο ξερό χόρτο και στερεώστε την στο πλάι. Ο χιονάνθρωπός μας είναι έτοιμος!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικη Κατασκευή

Καλημέρα κόσμε!