Δραστηριότητα για τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών της έκτης τάξης

Καλησπέρα παιδιά,

Η δραστηριότητα που έχετε για τα Μαθηματικά αφορά την συλλογή και την επεξεργασία δεδομένων με την οποία και ασχοληθήκαμε στην 4η Ενότητα: Συλλογή και επεξεργασία δεδομένων και συγκεκριμένα Κεφ. 47, Το πήρες το μήνυμα; (Άλλοι τύποι Γραφημάτων).

Όπως ήδη γνωρίζετε σας δόθηκε ένα ερωτηματολόγιο στο οποίο κληθήκατε να απαντήσετε σχετικά με τις διατροφικές συνήθειες που ακολουθείτε εβδομαδιαίως.

Στο φύλλο εργασίας που ακολουθεί πρέπει να μελετήσετε τα δεδομένα που προέκυψαν από την μικρή αυτή έρευνα και να κατασκευάσετε το κατάλληλο γράφημα αναπαράστασής τους.

S5_ws_kitsa_areti

Για οποιαδήποτε απορία είμαι στη διάθεσή σας.

Η δασκάλα σας

Χριστουγεννιάτικες ευχές

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!! Σας εύχομαι να έχετε υγεία, χαμόγελα και μπόλικη αγάπη!!Να φάτε πολλές λιχουδιές και να περάσετε όμορφες και ζεστές οικογενειακές στιγμές!!!

Μην ξεχνάτε μικροί και μεγάλοι να κυνηγάτε τα όνειρά σας όσο μακρινά και αν φαίνονται!!

Καλές γιορτές!!