ΣΚΗΝΟΒΑΤΕΣ 2017-18

Η θεατρική ομάδα του Γυμνασίου Γαργαλιάνων ¨Σκηνοβάτες¨ συμμετέχει και φέτος για 11η χρονιά  στο πολιτιστικό πρόγραμμα του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων ¨θεατρική παιδεία και αγωγή¨. Στα πλαίσια του προγράμματος θα ασχοληθούμε για πρώτη φορά με την Commedia dell’ arte και με τον κυριότερο   ( κατά τη γνώμη μας ) εκπρόσωπό της , τον Κάρλο Γκολντόνι, έργο του οποίου θα ανεβάσουμε το τελευταίο δεκαήμερο του Μαΐου.

Στις 24-03-2018 στην αίθουσα του Πολιτιστικού Συλλόγου της πόλης μας θα ανεβάσουμε επετειακό δράμα σε δύο πράξεις για να τιμήσουμε τους αγωνιστές του 21.

Με την ευκαιρία ευχόμαστε σε όλους σας να ευχαριστηθείτε την προετοιμασία για των εορτασμό του δωδεκαημέρου!!!!

17:10:36         12/05/2017

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΚΗΝΟΒΑΤΕΣ 2017-18