Σύννεφο λέξεων

Wordle: moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σύννεφο λέξεων

Εκδήλωση του 1ου Γ.Χ. για τα 100 χρόνια της ένωσης της Κρήτης με την Ελλάδα

Επ’ ευκαιρία του εορτασμού των 100 χρόνων από την ένωση της Κρήτης με την Ελλάδα το 1ο  γυμνάσιο Χανίων διοργανώνει εκδήλωση μνήμης την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 6μμ.

Πρόγραμμα εκδήλωσης:

1. Ομιλία από τον ιστορικό και λαογράφο Κ. Αποστολάκη με θέμα: “Η ένωση της Κρήτης με την Ελλάδα”.

2. Δραματοποίηση κειμένων της εποχής από τη θεατρική ομάδα του σχολείου.

3. Ριζίτικα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου.

4. Προβολή αποσπάσματος από την κρατική τηλεόραση για την ένωση Κρήτης-Ελλάδας.

Η ένωση της Κρήτης με την Ελλάδα

5. Βράβευση των διακριθέντων μαθητών στον λογοτεχνικό διαγωνισμό με θέμα την ένωση της Κρήτης με την Ελλάδα.

Παράλληλα θα λειτουργεί έκθεση φωτογραφίας που ευγενώς παραχωρήθηκαν από το Ιστορικό Αρχείο Χανιων.

Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδήλωση του 1ου Γ.Χ. για τα 100 χρόνια της ένωσης της Κρήτης με την Ελλάδα

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!