Healthy food song

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Healthy food song

Πρόγραμμα E-twinning 2015 “Games Children Play”

Το πρόγραμμα E-twinning “Games Children play” που πραγματοποιώ φέτος με τα δύο τμήματα της ΣΤ τάξης του ΔΣ Περιβολίων φιλοδοξεί να συγκεντρώσει τα παραδοσιακά παιχνίδια των συνεργαζόμενων χωρών (Πολωνία, Ρουμανία, Βουλγαρία, Ελλάδα, Τουρκία) για να τα διδαχθούν, να τα παίξουν και να τα βιντεοσκοπήσουν οι μαθητές, οι οποίοι αναμένεται να διασκεδάσουν, να αποκτήσουν ομαδικό πνεύμα, να βρουν κοινά σημεία αναφοράς με τους μαθητές άλλων χωρών και να ανακαλύψουν τρόπους ομαδικής ψυχαγωγίας σε μια εποχή που τα ηλεκτρονικά παιχνίδια εκτοπίζουν κάθε άλλη μορφή ψυχαγωγίας.

Στα πλαίσια του  προγράμματος αυτού οι μαθητές εκπόνησαν μια έρευνα για να ανακαλύψουν τις πιο δημοφιλείς δραστηριότητες του ελεύθερου χρόνου τους. Τα αποτελέσματα της έρευνας τους μπορείτε να τα δείτε στο επισυναπτόμενο PP αρχείο.

GAMES CHILDREN PLAY FREE TIME ST2

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα E-twinning 2015 “Games Children Play”

Moodle

Wordle: mymoodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Moodle

What does teaching involve? Find out through famous quotes about teaching!

If a doctor, lawyer, or dentist had 40 people in his office at one time, all of whom had different needs, and some of whom didn’t want to be there and were causing trouble, and the doctor, lawyer, or dentist, without assistance, had to treat them all with professional excellence for nine months, then he might have some conception of the classroom teacher’s job.  ~Donald D. Quinn

A good teacher is like a candle – it consumes itself to light the way for others.  ~Mustafa Kemal Atatürk

The task of the excellent teacher is to stimulate “apparently ordinary” people to unusual effort.  The tough problem is not in identifying winners:  it is in making winners out of ordinary people.  ~K. Patricia Cross

Most of us end up with no more than five or six people who remember us. Teachers have thousands of people who remember them for the rest of their lives. ~ Andy Rooneyeinstein

Summer vacation is the time when parents realize that teachers are grossly underpaid.  ~Author Unknown

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο What does teaching involve? Find out through famous quotes about teaching!

Καλημέρα κόσμε!