Χριστουγεννιάτικο παραμύθι

Επειδή τώρα, στις Χριστουγεννιάτικες διακοπές μας, έχουμε πολύ χρόνο….μπορούμε να δούμε ένα Χριστουγεννιάτικο παραμύθι.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικο παραμύθι

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Σας περιμένουμε λοιπόν όλους την Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου και ώρα 10:00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Καλημέρα κόσμε!

Το να είσαι δάσκαλος….

Το να είσαι δάσκαλος δεν είναι εύκολη δουλειά.

Τι είναι όμως ο δάσκαλος;;;

Θέλει αρχικά 3 βασικά πράγματα:

• αγάπη για τα παιδιά
  • αγάπη για τη γνώση
  • και φυσικά τεράστια ΥΠΟΜΟΝΗ

Όμως γιατί οι δάσκαλοι μοιάζουν πιο νέοι από ότι είναι;;;

Η εμπειρία έχει δείξει πως οι άνθρωποι που ασχολούνται καθημερινά με παιδιά κρατούν στην ζωή τους μια παιδικότητα χωρίς να το καταλαβαίνουν με αποτέλεσμα να μοιάζουν νεότεροι από την ηλικία τους.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το να είσαι δάσκαλος….